Forum www.dzialkowicze.fora.pl Strona Główna
 
Rejestracja
 
Forum www.dzialkowicze.fora.pl Strona Główna FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
 
Świadczenia z tytułudziałań w organach P.Z.D
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.dzialkowicze.fora.pl Strona Główna -> Zarządzenia PZD
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin1
Administrator



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 18425
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 171 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 12:30, 20 Lut 2015    Temat postu:

STANOWISKO
Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców
z dnia 17 lutego 2015 r.

w sprawie kosztów zarządzania w ROD

W związku z licznymi zapytaniami, które wpływają do Krajowej Rady PZD od zarządów ROD i okręgowych zarządów w sprawie opłat ogrodowych, które mają uchwalić walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze w ROD, Prezydium Krajowej Rady PZD przedstawia poniższe wyjaśnienia.

Ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych, a w ślad za nią statut PZD, określiła wszystkie opłaty, jakie wnosi działkowiec, jako opłaty ogrodowe. Zgodnie z art. 33 ust. 1 ustawy, każdy działkowiec ma obowiązek uczestniczenia w pokrywaniu kosztów funkcjonowania ROD. W art. 33 ust. 2 ustawy wymienione są przykładowe rodzaje kosztów, jakie składają się na koszty funkcjonowania ROD. Przykładowe, bo użyto zwrotu „w szczególności”, a więc katalog tych kosztów nie jest zamknięty, ale też nie wszystkie wymienione muszą występować w każdym ogrodzie. Przykładem może być inwestycja. Jeśli w ogrodzie nie jest prowadzona ani zaplanowana inwestycja, działkowiec nie ponosi z tego tytułu kosztów, jeśli woda jest z własnego ujęcia nie ma potrzeby ustalania tzw. ubytków, które były podstawą do uchwalania dotychczasowej opłaty wodnej.

Ustawa używa też zwrotu „opłaty ogrodowe”, a więc walne nie musi uchwalić jednej opłaty ogrodowej zawierającej wszystkie składniki – może, ale nie musi. Na przykład, gdy w ROD nie wszyscy mają podłączony do działki prąd, to można uchwalić oddzielną opłatę ogrodową – opłatę energetyczną, bo będą nią obciążeni tylko ci, którzy posiadają przyłącze energii elektrycznej. Podobnie z wodą, gdy jest od dostawcy zewnętrznego, można uchwalić osobną opłatę ogrodową – opłatę wodną. W takich przypadkach powyższe opłaty można ustalić kwotowo od działki. Walne zebranie może także uchwalić oddzielną opłatę ogrodową na usuwanie śmieci z terenu ROD. Jest to obecnie dość wysoki koszt dla każdego ROD i działkowcy powinni wiedzieć ile ogród musi zapłacić za te usługi.

Samo konstruowanie opłaty ogrodowej winno odbywać się według podziału na tytuły wymienione w ustawie, bo takie też ma być rozliczenie wydatków, jakie zarząd jest obowiązany udostępnić działkowcom nie później niż do 1 lipca następnego roku.
W tym rozliczeniu, zgodnie z art. 33 ust. 4 ustawy, należy przedstawić wpływy i wydatki w ROD za ubiegły rok w podziale na źródła pochodzenia (od kogo pochodziły środki – od działkowców, z dotacji zewnętrznych, od okręgu, czy KR PZD, a także z innych źródeł np. z wykorzystania majątku ROD) i wydatkowane cele – np. inwestycja, remont. Trzeba także przedstawić zestawienie środków wpłacanych przez działkowców w podziale na pozycje określone w ust. 2 tego artykułu.

Z pytań można wywnioskować, że wiele trudności sprawia określenie, co składa się na koszty zarządzania w danym ogrodzie (art. 33 ust. 2 pkt 5 ustawy o ROD).
Przedstawiamy poniżej, jak należy ustalać tę część opłaty ogrodowej.

Na koszty zarzadzania w danym ogrodzie będą się składały wszystkie koszty ponoszone z tytułu funkcjonowania organów stowarzyszenia PZD w tym ROD, a więc walnego zebrania, zarządu i komisji rewizyjnej.
W skład kosztów dotyczących funkcjonowania organów stowarzyszenia będą wchodzić:
1.Koszty związane z odbyciem walnego zebrania – koszty zaproszeń, wynajem sali itd.
2.Koszty posiedzeń zarządu ROD, komisji rewizyjnej ROD, powołanych przez zarząd komisji problemowych.
3.Koszty dokumentowania pracy organów stowarzyszenia – w tym administracyjne (druki, materiały),
4.Koszty prowadzenia ewidencji działek.
5.Koszty utrzymania pomieszczeń zarządu - biura, budynków administracyjnych.
6.Koszty administracyjne – opłaty telekomunikacyjne, znaczki, powielanie inne związane z pracą biurową.
7.Koszty osobowe – wynikające z umów o pracę i cywilno-prawnych oraz uchwały dot. świadczeń i nagród.
8.Inne koszty, np. zakup sprzętu (w tym biurowego np. faks, ksero, oprogramowanie do komputera) niezbędnego do prawidłowego prowadzenia spraw ogrodu wynikającego z praktyki, potrzeb, specyfiki danego ROD i wymagań zewnętrznych.
Po ustaleniu i zsumowaniu tych kosztów, przewidywanych na dany rok, dzieli się uzyskaną sumę przez ilość metrów pod użytkowanymi działkami i w ten sposób otrzymujemy wysokość części opłaty ogrodowej przeznaczonej na zarządzanie przypadającej na 1m2 działki. Do tej kwoty doliczamy 0,07zł partycypacji uchwalonej przez KR PZD i uzyskujemy całą kwotę opłaty, jaką działkowiec wnosi od metra działki z przeznaczeniem na zarządzanie w stowarzyszeniu ogrodowym PZD.

W skład kosztów zarzadzania nie będą wchodziły takie koszty, które powinny być kwalifikowane do innych kategorii (art. 33 ust. 2 ustawy o ROD pkt 1 – 4), a więc nie związane z zarządzaniem, ale z funkcjonowaniem ROD, np.:
koszty utrzymania infrastruktury ROD – to są wydatki na konserwację;
ubezpieczenie domu działkowca – to są wydatki kwalifikowane razem z innymi opłatami publicznoprawnymi;
wydatki na energię i wodę do celów ogólnych – powinno to być odpowiednio obliczone i zakwalifikowane do wydatków związanych z kosztami infrastruktury ogólnej.

Prezydium Krajowej Rady
Polskiego Związku Działkowców

Warszawa, dnia 17 lutego 2015 r.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jerzy




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POŁUDNIE

PostWysłany: Pią 16:11, 20 Lut 2015    Temat postu:

Janusz, czekamy na uchwałę 36/2015 KR

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kenezj




Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:19, 20 Lut 2015    Temat postu:

jeżeli chodzi o opłatę stałą za prąd i wodę wliczaną w opłatę ogrodową to dotyczy energii i wody zużytej do celów i na terenie ogólnym.Natomiast opłata energetyczna i wodna dla poszczególnych odbiorców liczona będzia na dotychczasowych zasadach. i to jast bardzo rozsądne.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krystyna




Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 178
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Opole

PostWysłany: Sob 12:17, 21 Lut 2015    Temat postu:

UCHWAŁA Nr 36/2015
Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców z dnia 17 lutego 20 l 5r.
w sprawie świadczeń pieniężnych i nagród wypłacanych z tytułu pracy społecznej w
rodzinnych ogrodów działkowych
W celu zrekompensowania utraconych korzyści i poniesionych kosztów związanych z wykonywaniem zadań statutowych na rzecz Związku przez członków organów PZD w ROD oraz nagrodzenia osób szczególnie zasłużonych w działaniach na rzecz ROD, Prezydium Krajowej Rady PZD w związku z art. 13 pkt 5 i 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, postanawia, co następuje:
§ 1
Niniejsza uchwała określa zasady ustalania wysokości oraz przyznawania:
1) świadczeń pieniężnych z tytułu działania w organach ROD w celu zrekompensowania utraconych korzyści i poniesionych kosztów związanych z wykonywaniem zadań statutowych na rzecz Związku przez członków organów PZD w ROD zwanych dalej „świadczeniami" ,
2) nagród finansowych, stanowiących pieniężną formę uznania zasług uprawnionego w zakresie wzorowego i skutecznego wykonywania pracy społecznej i obowiązków statutowych na rzecz ROD, a w szczególności zaangażowania w realizowanie zadań, których stopień trudności wymagał znacznego nakładu pracy , zwanych dalej „nagrodami".
§ 2
1. Na zasadach określonych w niniejszej uchwale świadczenie może zostać przyznane
osobie będącej:
1) członkiem zarządu ROD ,
2) członkiem komisji rewizyjnej ROD.
2. Na zasadach określonych w niniejszej uchwale nagroda może zostać przyznana osobie będącej:
1) członkiem zarządu ROD,
2) członkiem komisji rewizyjnej ROD,
3) instruktorem Społecznej Służby Instruktorskiej ,
4) członkiem PZD pracującym społecznie na rzecz ROD, w szczególności w ramach komisji problemowej powołanej przez organ ROD.
§ 3
Środki finansowe przeznaczone na świadczenia i nagrody pokrywane są w całości ze środków pochodzących z opłat ogrodowych uiszczanych przez działkowców z przeznaczeniem na zarządzanie ROD i pozostających w dyspozycji zarządu ROD.
§ 4
1. Środki finansowe przeznaczone na świadczenia i nagrody w rodzinnym ogrodzie działkowym p winny być zaplanowane w preliminarzu finansowym uchwalonym przez walne ze ranie członków (Konferencję Delegatów) ROD
2. Wysokość środków finansowych zaplanowanych w preliminarzu finansowym na świadczenia i nagrody nie może przekraczać wysokości środków, które zarząd ROD jest zobowiązany przekazywać w skali rocznej w ramach partycypacji w finansowaniu działalności na rzecz ROD prowadzonej przez jednostki okręgowe i jednostkę krajową.
3. Decyzje o podziale środków przeznaczonych na świadczenia i nagrody podejmuje zarząd ROD w formie uchwały po zasięgnięciu opinii komisji rewizyjnej ROD.
§ 5
I. Decyzję o przylaniu osobie uprawnionej świadczenia na dany rok kalendarzowy podejmuje na okres do 12 miesięcy zarząd ROD w formie uchwały, po zasięgnięciu opinii komisji rewizyjnej ROD.
2. Uchwała, o której mowa w ust. 1 i 2 , powinna zawierać w szczególności powołanie podstawy prawnej, imię i nazwisko osoby uprawnionej do pobierania świadczenia, funkcję pełnioną w organach ROD, wysokość przyznanego świadczenia oraz terminy jego wypłaty.
3. Przy przyznaniu świadczenia zarząd ROD powinien uwzględnić w szczególności pełnioną funkcję i wynikający z niej stopień odpowiedzialności, aktywność i z angażowanie w wykonywaniu powierzonych zadań, kontakty z innymi organa i PZD i działkowcami, a także czas przeznaczany na wykonywanie społecznych obowiązków.
4. Prawo do świadczenia wygasa z chwilą zaprzestania pełnienia funkcji uprawniającej do pobierania tego świadczenia.
5. Świadczenie ni przysługuje za okres, w którym wbrew postanowieniom statutu nie odbyło się posiedzenie organu, którego członek otrzymuje świadczenie.
6. W okresie otrzymywania świadczenia, osoby uprawnione nie mogą pobierać wynagrodzenia. opłacanego przez PZD z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia , umowy o dzieł lub innej umowy o podobnym charakterze, jeżeli świadczona praca mieści się w zakresie wykonywanych funkcji, z tytułu której pobierane jest świadcz1nie.
§ 6
1. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje zarząd ROD w formie uchwały.
2. Uchwała, o której mowa w ust. 1, powinna zawierać w szczególności powołanie podstawy prawnej, imię i nazwisko uprawnionego , przesłanki o których mowa w § 1 pkt 2, wysokość przyznanej nagrody oraz termin jej wypłaty.

§ 7
1. Łączna wysokość środków wypłaconych przez zarząd ROD na świadczenia i nagrody nie może przekroczyć wysokości środków przekazanych przez zarząd
ROD z tytułu partycypacji, o której mowa w § 4 ust. 2.
2. Świadczenia lub nagrody nie wypłaca się, a wypłacona podlega niezwłocznemu zwrotowi jeżeli została przyznana niezgodnie z postanowieniami niniejszej uchwały. Decyzję o wstrzymaniu lub zwrocie świadczenia lub nagrody podejmuje - w drodze uchwały -prezydium właściwego okręgowego zarządu.
§ 8
Świadczenie oraz nagrody rozlicza się i dokumentuje na zasadach określonych w ustawi e z dnia 26 1 ca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych.

§ 9
1. Traci moc uchwała 143/2007 Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców dnia 22 sierpnia 2007 r. w sprawie świadczeń pieniężnych wypłacanych z tytułu działania w organach rodzinnych ogrodów działkowych.
Świadczenia przyznane na podstawie uchwały zarządu ROD podjętej w oparciu o uchwałę wskazaną w ust. 1, a nie wypłacone do dnia podjęcia niniejszej uchwały , podlegają wypłaceniu na dotychczasowych warunkach do końca okresu, na który ją przyznano.


2. Niniejsza uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
admin1
Administrator



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 18425
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 171 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 20:56, 21 Lut 2015    Temat postu:

Tomasz Terlecki
Radca Prawny
KR PZD


- Prezes PZD
- Wydział Finansowo-Księgowy KR PZD
- OZ PZD Wszystkie

W odpowiedzi na zapytanie w sprawie kwalifikacji podatkowej oraz ubezpieczonych konsekwencji wypłacanych w Związku świadczeń i nagród dla aktywu PZD, uprzejmie przedstawiam następujące stanowisko w tej kwestii.
Jak wynika z art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za przychody z działalności wykonywanej osobiście uważa się wynagrodzenia otrzymywane przez osoby, niezależnie od sposobu ich powołania, należące do składu zarządów, rad nadzorczych, komisji lub innych organów stanowiących osób prawnych. W świetle powyższego, świadczenia pieniężne i nagrody wypłacana przez Związek z tytułu udziału w organach ROD, należy kwalifikować do przychodów, o których mowa w powołanym wyżej art. 13 pkt 7 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Omawiane świadczenia są bowiem wypłacane w związku z przynależnością do konkretnego organu PZD, a w szczególności zarządów ROD.

Jeżeli zaś chodzi o ubezpieczeniowe konsekwencje wypłaty przedmiotowych świadczeń, to należy zauważyć, że regulacja w zakresie składek na ubezpieczenia społeczne znajduje się w przepisach ustawy z 13 października 1998 roku o systemie ubezpieczeń społecznych. Z regulacji tego aktu wynika, że od określonych wyżej świadczeń nie odprowadza się składek na ubezpieczenia społeczne, jeżeli świadczenia te wypłacane są z tytułu członkostwa w organie PZD. Decydujący w tym zakresie jest bowiem art. 6 ust. 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Przepis ten enumeratywnie wymienia osoby podlegające ubezpieczeniom. Z tego przepisu wynika, że wypłacane członkom organów PZD świadczenia i nagrody wolne są od obowiązkowych składek na ubezpieczenia społeczne. Należy jednak zwrócić uwagę na art. 6 ust. 1 pkt 22 powyższej ustawy, który obejmuje obowiązkiem odprowadzania składek ubezpieczeniowych członków rad nadzorczych wynagradzanych z tytułu pełnienia tej funkcji. Powstaje pytanie, czy ten przepis może się odnosić do członków komisji rewizyjnych w PZD. W mojej ocenie nie ma do tego podstaw. Przytoczony przepis bowiem odnosi się wyraźnie do „członków rad nadzorczych”, których w Związku nie ma. Nie można też zastosować interpretacji rozszerzającej tego przepisu na członków organów innych niż rady nadzorcze ze względu na wyjątkowy charakter omawianej regulacji, która przecież nakłada szczególne obowiązki finansowe na pewną kategorię podmiotów. Z tej przyczyny należy odczytywać ten przepis w sposób ścisły i odnosić go wyłącznie do członków rad nadzorczych. Z tego względu członkowie organów PZD, jako nie wymienieni w art. 6 ust. 1 powołanej ustawy, z tytułu pełnionych funkcji nie podlegają obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym, co oznacza brak obowiązku odprowadzania składek na te ubezpieczenia.
Jeżeli zaś chodzi o składki na ubezpieczenie zdrowotne, to regulacje w tym zakresie znajdują się w ustawie z 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Przepisy tej ustawy nie nakładają obowiązku odprowadzania składek na ubezpieczenie zdrowotne od świadczeń lub nagród wypłacanym członkom organów PZD. Wprawdzie art. 66 ust. 1 pkt 35 powyższej ustawy nakłada obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego na członków rad nadzorczych, to jednak – z uwagi na przytoczone wyżej argumenty – w mojej ocenie przepisu tego nie można odnosić do członków organów PZD, a zwłaszcza członków pionu rewizyjnego.
Mając zatem na uwadze powyższe uwagi, należy stwierdzić, że świadczenia pieniężne oraz nagrody wypłacane z tytułu udziału w organach ROD nie podlegają również obciążeniu składkami na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zosiunia57




Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Wto 18:56, 31 Mar 2015    Temat postu:

Jerzy napisał:
Janusz napisał:
Informuje że została podjęta Uchwała nr.36.2015 Prezydium K.R. zdn.17 luty
2015w sprawie świadczeń pieniężnych i nagród wypłacanych z tytułu pracy społecznej w rodzinnych ogrodach działkowych.Ja ją mam.


Janusz, nie każ się prosić!


Witajcie!!!!To mój pierwszy wpis.Jestem zainteresowana tą uchwałą,proszę o jej przedstawienie Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jerzy




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POŁUDNIE

PostWysłany: Śro 5:12, 01 Kwi 2015    Temat postu:

Masz ją 2 posty wyżej

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zosiunia57




Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Śro 19:26, 01 Kwi 2015    Temat postu:

Mam pytanie,czy skarbnik w ROD będący w Zarządzie może mieć wynagrodzenie na umowę zlecenie?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janusz




Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 2873
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 55 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: śląsk

PostWysłany: Śro 20:42, 01 Kwi 2015    Temat postu:

A dlaczego nie?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jerzy




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POŁUDNIE

PostWysłany: Czw 6:13, 02 Kwi 2015    Temat postu:

Jako skarbnik mieć nie może. Funkcje w stowarzyszeniu wykonywane są społecznie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zosiunia57




Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Czw 10:35, 02 Kwi 2015    Temat postu:

Dziękuję za odpowiedź i życzę Wesołych Świąt.Szkoda,że nie można być zatrudnionym na umowę zlecenie,bo to by mogło chociaż minimalnie mi emeryturkę podwyższać.W lutym się dowiedziałam na zebraniu rejonowym,że właśnie skarbnicy mają pracować na umowę zlecenie...no i tak naprawdę nie wiem do końca jak to jest prawnie.Zdaję sobie sprawę,że jest to praca społeczna,ale jednak ciągle,systematycznie wykonywana.Zosia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jerzy




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POŁUDNIE

PostWysłany: Czw 11:06, 02 Kwi 2015    Temat postu:

Zosiunia 57, w stowarzyszeniu nie można sprawować funkcji statutowych jako zarobkowe, natomiast stowarzyszenie może zatrudniać...Tyle że skarbnik to funkcja statutowa. Proponuję żebyś porozmawiała z księgową. Może jest jakiś złoty środek? Pozdrawiam. Radosnego świątecznego Alleluja życzę! Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zosiunia57




Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Czw 12:38, 02 Kwi 2015    Temat postu:

Dziękuję Panie Jerzy za podpowiedź.Jestem zawiedziona,bo już rok jestem skarbnikiem,ale na umowę o dzieło i chyba nic się nie da zrobić...jeszcze porozmawiam.Serdecznie pozdrawiam.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jerzy




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POŁUDNIE

PostWysłany: Czw 13:37, 02 Kwi 2015    Temat postu:

Zosiunia, zrezygnuj jak najszybciej z Umów o Dzieło. Taka forma umowy jest nieprawidłowa! Możesz mieć spore kłopoty podczas kontroli skarbówki. Jako skarbnik możesz brać świadczenie (?) -nie wiem jak to w PZD-owskiej "jednostce organizacyjne"j wygląda. Na pewno księgowa ma wiedzę. Pytaj!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zosiunia57




Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Czw 19:11, 02 Kwi 2015    Temat postu:

Jerzy!!!!Dziękuje za odpowiedź.Właśnie księgowa mi powiedziała,że nie mogę pracować na umowę zlecenie...ale jeszcze popytam...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.dzialkowicze.fora.pl Strona Główna -> Zarządzenia PZD Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
 
 
Regulamin