Forum www.dzialkowicze.fora.pl Strona Główna
 
Rejestracja
 
Forum www.dzialkowicze.fora.pl Strona Główna FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
 
Ustawa o ROD
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.dzialkowicze.fora.pl Strona Główna -> Zarządzenia PZD
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
borabora
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1038
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 36 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pią 9:06, 19 Mar 2010    Temat postu:

kwiatek napisał:
kwiatek napisał:

- dlaczego prezes przez 2 lata nie wyłączał w ogrodzie prądu na okres zimowy , pomimo iż walne tak uchwaliło , co spowodowało rocznie dla ogrodu po ponad 3 tysiące złotych strat w energii elektrycznej ?

Ponieważ byli kolesiami.


Tak na marginesie - właściciel hodowli psów będąc w zarządzie i będąc gospodarzem ogrody poprowadził sobie nowy kabel . Zakopując jego nikt z zarządu nie sprawdzał jak był prowadzony .
Mieszkając na działce od października do kwietnia każdego roku grzał w swej altance na okrągło tak w dzień jak i w nocy grzejnikiem elektrycznym marki " Farel " o mocy 2000Wat podając swe zużycie przez te wszystkie miesiące 8 kWh !!!!!!

I zagadka dla Ciebie - Ile kilowatów mógł zużyć takim grzaniem ?


Odnośnie tych zużytych KWh to faktycznie zagadka nie do rozwiązania - dla nikogo. Aby wyliczyć zużycie należy znać czas i wtedy to już pikuś, wylicza się ze wzoru na moc.

Co do pozostałych spraw. Ja nie kwestionowałem samych faktów o których piszesz, pewnie faktycznie miały miejsce. Pisząc to co napisałem miałem na myśli przede wszystkim genezę zaistnienia tych faktów.
Kwiatku. Ja naprawdę nie mam zamiaru obrażać ciebie lub w jakikolwiek sposób dyskredytować Twoją osobę. Jesteś jaki jesteś i koniec. Są ludzie, którzy nie szukają kłopotów, starają się żyć w myśl zasady, że głupiemu lepiej ustąpić i mieć święty spokój oraz o jednego wroga mniej i są tacy wojownicy jak Ty, którzy za wszelką cenę usiłują dowieść swoich racji bez względu na koszty tych racji. Przypuszczam, że ten konflikt z Twoim sąsiadem nie zrodził się ot tak hop i jest konflikt. Myślę, że między Wami iskrzyło wcześniej i w myśl zasady: jak On mnie to ja mu jeszcze więcej i tak to rosło, rosło aż urosło do tego co jest dzisiaj. Kwiatku. Nie wiem jak tam jest dokładnie między Tobą, a sąsiadem, między Tobą, a zarządem, ale skoro było ileś różnego rodzaju posiedzeń w tej sprawie, na które ponioć się nie stawiałeś i nie chciałeś polubownego załatwienia sprawy, skoro nie płaciłeś przez kilka lat składek to cię wylali z ogrodu i tyle. Było na dodatek dwie rozprawy sądowe, które również zakończyły się nie po Twojej myśli. To daje do myślenia. Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kwiatek
Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 485
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Pią 20:07, 19 Mar 2010    Temat postu:

borabora napisał:
Przypuszczam, że ten konflikt z Twoim sąsiadem nie zrodził się ot tak hop i jest konflikt. Myślę, że między Wami iskrzyło wcześniej i w myśl zasady: jak On mnie to ja mu jeszcze więcej i tak to rosło, rosło aż urosło do tego co jest dzisiaj.


Wiesz jak powstał konflikt ?

Przez to iż ja zrezygnowałem z pracy w zarządzie do którego zostałem wybrany w maju 1996r. a zrezygnowałem przed końcem 1996r. ponieważ zobaczyłem z kim przyszło mi pracować , ponieważ będąc w zarządzie ( sekretarzem ) nie zgadzałem się na przyznawanie sobie nagród pieniężnych ZA NIC NIEROBIENIE . Niestety większość myślała odmiennie .

A jak to opisuję w swej historii na blogu - powiem krótko , czterech z sześciu pozostałych członków zarządu za swą społeczną pracę w roku 1998 przez ok. 7 miesięcy przyznało sobie nagrody pieniężne od 6 - 8 tysięcy zł. w większości w wyniku zawieranych z samym z sobą umów zlecenia . I kuriozum - ówczesny prezes za nadzór na pracami związanymi z awarią przewodu energetycznego za 1 godzinę rzekomej pracy pobrał 840 zł a inni za 3 godziny pobrali też po 840zł.

Wszystko to znajdziesz w Protokole Komisji Rewizyjnej poniżej :

[link widoczny dla zalogowanych]

Natomiast sam już konflikt gróźb , włamania i nic nie robienie przez zarząd miało swe podłoże iż byłem w komisji rewizyjnej i szczegółowo sprawdziliśmy następny kolejny zarząd który też robił przekręty finansowe . Tak więc zarząd wybrany w 1999r upiekł 2 pieczenie przy jednym ogniu postępując w stosunku do mnie tak a nie inaczej .

borabora napisał:
Nie wiem jak tam jest dokładnie między Tobą, a sąsiadem, między Tobą, a zarządem, ale skoro było ileś różnego rodzaju posiedzeń w tej sprawie, na które ponioć się nie stawiałeś i nie chciałeś polubownego załatwienia sprawy,


Dobrze że napisałeś PONOĆ . Proponuję dokładnie poczytać choćby uzasadnienie tych 4 uchwał w których zarząd po raz drugi podejmuje uchwałę o wykluczeniu mnie ze związku . To tam właśnie zarząd nic nie pisze że jakobym nie stawiał się na różnego rodzaju posiedzenia .

Mało tego byłem na pewnym posiedzeniu prezeski i jej zastępczyni z przewodniczącym ogrodowej komisji rozjemczej i to posiedzenie nagrane mam na dyktafonie na którym to zgodziłem się ze stanowiskiem przewodniczącego komisji rozjemczej że należy poczekać z działaniami do otrzymania odpowiedzi od Krajowej Komisji Rozjemczej do której złożyłem odwołanie za pośrednictwem zarządu . Zarząd te odwołanie przyjął lecz nie nadał temu odwołaniu biegu urzędowego .
Niestety wówczas nie wiedzieliśmy o tym . Natomiast zarząd wiedząc że nie przyjdzie żadna odpowiedz podjął swe dalsze działania doprowadzając właśnie do podjęcia drugiej uchwały z dnia 7.VII. 2004r.

Nie poszedłem tylko na ROZMOWĘ z dnia 17.08. 2005r.

[link widoczny dla zalogowanych]

ponieważ ZARZĄD OKRĘGU nie miał prawa uchylać uchwały zarządu o wykluczenie ze związku ( takie prawo wg statutu ma tylko ogrodowa komisja rozjemcza oraz Okręgowa Komisja Rozjemcza jako instancja kończąca postępowanie ) a ponadto Pismo Krajowej Komisji Rozjemczej nakazywało Okręgowej Komisji Rozjemczej prowadzenie postępowania odwoławczego w którym to kwestionowałem BEZPRAWNOŚĆ ODŁĄCZENIA MOJEJ DZIAŁKI OD SIECI ENERGETYCZNEJ .

[link widoczny dla zalogowanych]


borabora napisał:
skoro nie płaciłeś przez kilka lat składek to cię wylali z ogrodu i tyle.


Boże jaki jesteś łatwowierny temu co napisze niejaki Zbigniew2033 .
Jak byś zauważył w uzasadnieniu drugiej uchwały wykluczającej mnie z członków związku to tam zarząd ma mi za złe że ja piszę długie elaboraty . Najgorsze dla zarządu było to że ja miałem w tych elaboratach rację .
Doszło do tego że zarząd a raczej uzurpatorka pani prezes nie przyjmowała ode mnie pism , ponieważ trzeba było na nie rzeczowo odpowiedzieć . A jak odpowiedzieć rzeczowo skoro nie ma się racji i działa się niezgodnie ze statutem , regulaminem no i wreszcie z K.C. i K.K.
Podczas dwu letniego konfliktu zarząd ogrodu nie przyjął ode mnie 9 pism , które to musiałem przesłać za pomocą poczty listem poleconym za potwierdzeniem odbioru , a taka przyjemność kosztowała 5,40zł
Jedno z tych pism wróciło do mnie ( w sprawie zapytania na jakiej podstawie zarząd odłączył mą działkę od sieci energetycznej ) ponieważ zarząd nie chciał tego pisma odebrać . Za odbiór powrotny mej przesyłki zapłaciłem kolejne 5,40 zł

[link widoczny dla zalogowanych]

Tak więc 10 razy po 5,40 = 54zł które sobie także potrąciłem z opłat za działkę .

Czy to było potrącenie niezgodne z prawem ?


borabora napisał:
Było na dodatek dwie rozprawy sądowe, które również zakończyły się nie po Twojej myśli. To daje do myślenia. Sad


I tu też wierzysz temu co zarząd napisał w uzasadnieniu .
Założyłem sprawę o odszkodowanie za odłączenie prądu i włamanie do altany pozywając wówczas ( bodaj w listopadzie 2003r. ) OGRÓD który wg. sądu nie posiadał osobowości prawnej . Sąd z tego powodu oddalił mój pozew . No ale dla zarządu to przegrana sprawa .
Jak już założyłem prawidłowy pozew to sąd nie chciał łącznie rozpatrywać tych dwóch spraw i w drugiej instancji Pani Sędzia zapytała mnie czy podtrzymuję pozew w całości czy tylko w części , ja nie znając wówczas za bardzo procedur sądowych powiedziałem że w całości . W takim przypadku Sędzia oddaliła mój pozew .
Gdybym powiedział że w części dotyczącej nielegalnego odłączenia prądu sądzę że wyrok był by na moją korzyść .

I taka jest cała prawda o faktach , które wg Ciebie dyskredytują mą osobę w Twoich oczach . Jeśli tak uważasz to nie mogę Ci tego zabronić .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
borabora
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1038
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 36 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pią 21:21, 19 Mar 2010    Temat postu:

Kwiatku. Pewnie to wszystko prawda skoro tak jawnie o tym piszesz. Tylko to po prostu nie mieści się w głowie. Jeżeli faktycznie tak jest, to mogę jedynie współczuć i stwierdzić, że na Twoim- no już byłym ogrodzie jest jedno wielkie bagno i totalny bezwład organizacyjny. Dziwi mnie tylko, że nie masz żadnego wsparcia spośród innych działkowiczów?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kwiatek
Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 485
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Sob 18:46, 20 Mar 2010    Temat postu:

borabora napisał:
Dziwi mnie tylko, że nie masz żadnego wsparcia spośród innych działkowiczów?


Czy znasz może definicję słowa zastraszenie ?

To właśnie na mnie zrobiono przysłowiową POKAZÓWKĘ i o to postarały się organy wyższe związku , czyli OZ PZD w Zielonej Górze , aby wyrok był na korzyść PZD .
Zauważ iż w pierwszej instancji tj. w Sądzie Rejonowym wygrałem .
Pomyśl , to niby jakie inne nowe okoliczności przybyły w krótkim i bardzo szybkim przewodzie sądowym że Sąd Okręgowy podjął o 180 stopni odwrotną decyzję .

Otóż nie przybyło żadnych innych nowych dowodów , a sędzia ogłaszający wyrok wraz z uzasadnieniem ogłaszał go cały czas ze spuszczoną głową .
Ten sędzia od naszego wejścia na salę rozpraw do jej opuszczenia miał cały czas spuszczoną głowę .
Wyobraź sobie że mój adwokat po zobaczeniu tego cyrku po wyjściu z sali sądowej wypowiedział mi już świadczenie usług a zgodnie z prawem musiał mi jeszcze je świadczyć przez okres 14 dni .
Jak ja rozmawiałem ze swym adwokatem przed salą rozpraw sędzia ten zamykając salę też cały czas miał głowę spuszczoną . Nie śmiał mi popatrzeć prosto w oczy podczas gdy ja na jego twarz patrzałem bez żadnej żenady czy skrępowania .

To co w swym ostatnim lub jednym z ostatnich postów wypisywał Zbigniew 2033 iż to niby mój współzałożyciel z którym chciałem założyć stowarzyszenie jest członkiem związku to jest jedna bujda na resorach , ponieważ jego wykluczono jeszcze bardziej niezgodnie ze statutem , bo po prostu wykreślono jego jako członka nie przysyłając mu wezwania na posiedzenie zarządu na którym rozpatrywano wniosek o usunięcie go ze związku , a wreszcie nie przysłano mu też uchwały zarządu o wykluczeniu ze związku na podstawie której mógł by się odwoływać do właściwych organów związku . On nie zalegał z żadnymi płatnościami . A oto dowód na potwierdzenie mych słów w postaci zapisu protokołu ze sprawy . Współzałożycielem wespół ze mną był Roman Weiss .Zwróć uwagę że apelację składa powód , czyli PZD . Ja w tej sprawie jestem pozwanym przez PZD .

[link widoczny dla zalogowanych]

Tu na drugiej stronie zaznaczyłem kolorem czerwonym to o czym piszę .

[link widoczny dla zalogowanych]


A posiadają działkę tylko dlatego że jego żona była współczłonkiem .

Tego u mnie nie było i nie chciałem aby tak było . Tak mi też zarząd proponował abym swą działkę przepisał na mą żonę .

Takim sposobem zarząd pozbywa się niewygodnych członków którzy są zbytnio wnikliwi i chcą za dużo wiedzieć i kontrolują zarząd ogrodu .

I co Ty na to ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kwiatek
Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 485
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Sob 18:52, 20 Mar 2010    Temat postu:

Nawiązując jeszcze do powyższej kwestii powie tylko to że zarząd na każdym kolejnym Walnym zebraniu skutecznie mi d.pę obrabia mówiąc nieprawdę przez co ludzie o mnie myślą niestworzone rzeczy .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
PZDKROZRODIJA
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 1101
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob 20:34, 20 Mar 2010    Temat postu:

Tak, działkowcy spadli z Marsa i nie wiedzą co się dzieje na ich ogrodzie.
Zarząd im musi wykładać kawę na ławę a co najgorsze, podjudzać przeciw panu kwiatkowi by mu nie oddawali swoich składek. Very Happy
O zgrozo, jak tak mogą. Laughing Laughing Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zbigniew2033
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 397
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lubuskie

PostWysłany: Sob 20:38, 20 Mar 2010    Temat postu:

Popatrz Kwiatku jaki to niesprawiedliwy sędzia. Nawet w Twoje piękne i łagodne oczy przez całą rozprawę i po niej, nie mógł spojrzeć. Manipulujesz pismami, więc pytam co jest dalej napisane po słowie "o wydanie" bo jakoś bez sensu jest to zdanie napisane. Zaprzecz też, że Wszystkie składki członkowskie ROD masz zapłacone i w terminie i w całości, do początku do końca działkowania. Może teraz opisz jak załatwialiście sprawę babci z waszego ogrodu, żwłaszcza pod kątem prawnym. Znowu będzie można sie pośmiać.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
borabora
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1038
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 36 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sob 21:04, 20 Mar 2010    Temat postu:

Jednak to nasze forum jest jakieś dziwne. Zwróciłem się do trójki forumowiczów na PW i Admina o pomoc i...... siara. Pewnie tak się naraziłem, że nikt nie ma ochoty mi pomóc, a sprawa wydawało by się prosta jak sznurek w kieszeni. Chodzi o link który się wkleja w podpisie i który automatycznie kieruje w przypadku chęci odwiedzenia mojej działki. Wczoraj zwróciła mi uwagę jedna z forumowiczek, że po kliknięciu na DZIAŁKA ZBYSZKA otwiera jej się zupełnie inna działka. Wkleiłem na nowo link, ale pewnie nastąpiła jakaś zmiana i teraz nie otwiera mi się wogóle nic??? Jeżeli znajdzie się ktoś i prześle mi właściwy link to będę zobowiązany, a jeżeli nie.......???? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lanceta
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 183
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolny Sląsk

PostWysłany: Sob 21:34, 20 Mar 2010    Temat postu:

Zbyszku,ja Ci zwróciłam uwagę, ale niestety nie potrafię pomóc,bo jestem zielona w sprawach technicznych.
Jestem pewna,że w końcu będę mogła zobaczyć Twoją działkę.Pozdrawiam.L.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
PZDKROZRODIJA
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 1101
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob 22:05, 20 Mar 2010    Temat postu:

Skopiuj ten kood dokładnie, a będzie dobrze

[url=http://www.dzialkowicze.fora.pl/moja-dzialka,12/dzialka-zbyszka,443.html][b]Działka Zbyszka[/b][/url]czyli tak
Działka Zbyszka


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
laurka
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 391
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 43 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Sob 22:54, 20 Mar 2010    Temat postu:

Zbyszku u mnie nie widać twojego ogrodu tylko pisze ze jest jakiś fatalny błąd.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
borabora
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1038
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 36 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie 9:10, 21 Mar 2010    Temat postu:

PZDKROZRODIJA napisał:
Skopiuj ten kood dokładnie, a będzie dobrze

Działka Zbyszkaczyli tak
Działka Zbyszka


Władeczku.Dziękuję bardzo za pomoc. O to chodziło. Nie wiem co to się porobiło, ale poprzednio napis wklejałem zupełnie innym linkiem, pewnie ta zmiana jest następstwem zmian szaty strony, ale dlaczego inni nie mieli tych problemów??? No ale już jest wszystko OK. Jeszcze raz dzięki i miłej niedzieli. Laughing Laughing Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mieciak49
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 1124
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 26 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie 11:15, 21 Mar 2010    Temat postu:

Zbyszku,otwiera sie twoja dzialka ale tylko jedna strona,ta na ktorej sa ladne ,duze zdjecia

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
borabora
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1038
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 36 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie 11:22, 21 Mar 2010    Temat postu:

Te duże zdjęcia na pierwszej stronie to nie jest moja działka. To tak przez pomyłkę zostały wklejone na moją stronę - chyba przez pomyłkę, ale moje strony otwierają się wszystkie. Musisz tylko takim paseczkiem u dołu ekranu przesunąć stronę w lewo aby odkryć numery następnych stron i po kłopocie. Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kwiatek
Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 485
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Pon 13:36, 22 Mar 2010    Temat postu:

PZDKROZRODIJA napisał:
Tak, działkowcy spadli z Marsa i nie wiedzą co się dzieje na ich ogrodzie


A Ty myślisz że wszyscy działkowcy plotkują po działkach tak jak i TY.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.dzialkowicze.fora.pl Strona Główna -> Zarządzenia PZD Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
 
 
Regulamin